25 Aralık 2014 Perşembe

Kloş Etek Dikimi


 DİKİŞSİZ KLOŞ ETEK YAPIMI

Hareketli cıvıl cıvıl bir kloş etek aradınız ama bulamadınız diyelim. Hayalinizdeki eteği kendiniz yapmaya ne dersiniz? Ben ne anlarım dikişten diyen seslerin yükseldiğini duyar gibiyiz:) Aslında inanılmaz kolay , pratik ve dikiş bile gerektirmeyen neopren/dalgıç kumaş kullanarak yapabileceğiniz bir kloş etek yapımını sizlerle paylaşmak istedik.

Kloş etek dikimi

Kloş etek nasıl yapılırBu şık ve pratik eteği yapmak için size gereken malzemeler

  • 2 metre dalgıç/neopren kumaş
  • Makas
  • Ölçü almak için mezura 
  • İşaret almak için sabun yada kalem

Kloş etek dikimi

Kloş etek nasıl yapılır


Evet malzemelerimiz de hazırsa şimdi gelelim bu şık ve pratik kloş eteği nasıl hazırlayacağımıza.Açıklayıcı olacağına inandığımız bir kalıbı da aşağıda sizlerle paylaşmak istedik.
Kloş etek kesimi için Bel ölçünüzü 6,28 e bölerek bel oyuntusunu kesebilirsiniz.

Kloş etek nasıl yapılır  • Öncelikle kumaşımızı ikiye katlıyoruz ve katladığımız kumaşı tekrar ikiye katlıyoruz.
  • Kloş etek kesimi için Bel ölçünüzü 6,28 e bölerek bel oyuntusunu kesebilirsiniz. neopren/dalgıç kumaşlar streç olma özelliği taşıdığı için biraz daha küçük kesmeniz eteğin bel kısmının daha iyi oturmasını sağlayacaktır.


Kloş etek dikimi

Kloş etek nasıl yapılır


  • Bel ountusunu ve istediğiniz uzunluktaki etek boyunu belirledikten sonra kumaş üzerindeki belirlediğiniz çizgiler üzerinden kumaşınızı kesebilirsiniz.

Kloş etek dikimi

Kloş etek nasıl yapılır
Ve işte eteğiniz giyilmeye hazır. Şimdi tek yapmanız gereken şey kendi hazırladığınız eteğinize uygun parçaları ve aksesuarları seçmek.

Kloş etek dikimi

Kloş etek nasıl yapılır


Anlatımımızı diğer sevdiklerinizle paylaşmak isterseniz aşağıdaki facebook twitter yada diğer sosyal medya paylaşım  linklerine tıklayarak yazımızı sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz.
kaynak

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Yandex.Metrica