20 Mayıs 2014 Salı

Hangi Gelinlik Bana Yakışır

hangi gelinlik bana yakışır

Hangi Gelinlik Bana Yakışır

Hayatınızın en özel günlerinden birisi olan düğününüzde nasıl bir gelinlik seçmeniz gerekir ? Seçim yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorular kafanızda dönüp dolaşıyorsa sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı bilgileri paylaşmak isteriz…

Öncelikle şık ve güzel görünmenin en önemli aşaması kıyafet seçimi yapmadan önce mutlaka vücudunuz tanımanız ve ona göre seçimler yapmanızdır. Bununla ilgili daha önce hazırladığımız yazıya aşağıdaki linke tıklayarak göz atabilirsiniz


Gelinlik seçiminde de aslında bu nokta çok önemlidir. Asla unutulmaması gereken şey güzel görünmek için kusursuz bir vücuda ihtiyacınız olmadığıdır. Önemli olan vücudunuzdaki güzel tarafları vurgulayan ve beğenmediğiniz tarafları da kapatabilen doğru modelleri seçebilmektir.  • Basen Kısmınız genişse: Basen kısmınız genişse alt kısmı dar gelinlik modellerinden sakının. Çünkü bu tarz modeller baseninizi tamamen ortaya çıkartcak ve renk itibariyle de beyaz seçilmişse açık renkli olduğu için sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Üstü oturan ve alt kısmı kabarık ya da belin 5-6 parmak aşağısından itibaren genişleyen gelinlik modelleri basenlerinizi kapatacak ve sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

  • Boyunuz Kısaysa: Öncelikle güzel bir topuklu ayakkabı ve yüzünüze uygun bir topuzla boyunuzu şimdiden uzattınız.. Gelelim gelinlik modelinize.. Eğer boyunuz kısaysa belden kesilmiş ya da kabarık etekli modellerden uzak durun. Tek parça görünen düz aşağıya doğru genişleyen ve biraz kuyruklu modelleri tercih etmeniz sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Askılı gelinlik modelleri bedeninizi biraz daha uzun göstermenizi sağlayacaktır. Ayrıca beli yüksek ve etek kısmı A şeklinde inen yani Kraliyet tipi (Empire) gelinlik modelleri ve dik yakalı modeller de sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

  • Göğüsleriniz büyükse: Eğer doğru modeli seçerseniz bu sizin için bir dezavantaj olmaktan çıkıp avantaj haline gelebilir. Göğüsleriniz büyükse toparlayıcı bir korse ya da korsajlı göğüsleri toparlayan bir beden şart. Dekolte çok fazla olmamak kaydıyla sweetheart olarak bilinen Sütyen yaka bedenler büyük göğüslü gelin adayları için idealdır.

  • Eğer göğüsleriniz küçükse: İçinize dolgulu çamaşır giyebileceğiniz vücudunuzu yukarı çekecek tarzda sıfır yaka, yuvarlak yaka, kare yaka ya da askılı yaka modeller sizin için uygun olacaktır. Straplez ve V yaka modellerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

  • Eğer uzun boyluysanız: Aslında bir çok gelinlik modeli size uyabilir. Özellikle boy sorununuz olmadığı için biraz da zayıfsanız straplez ve kabarık gelinlikleri çok iyi taşıyabilirsiniz.

  • Minyon bir yapınız varsa: Eğer minyon bir yapınız varsa kabarık gelinlik modellerinden çok düz inen modeller, Prenses (A-Line) tipi gelinlikler ya da Tüp tipi (Sheath) dediğimiz modeller sizin için uygun olacaktır.

Vücut Tipine uygun gelinlik seçimi

Armut tipi Vücutlu Gelin Adayları

Vücut yapısı: Geniş kalçalar, ince bel, dar omuzlar ve küçük ya da orta boy göğüslere sahipsiniz.
Kalçanızı vurgulayacak baseni sımsıkı saran dar ve ve süslü modellerden, bel kısmını daha da ince gösterecek kemerli gelinlik modellerinden kaçının. A şeklinde belden sonra genişleyen kabarık etekler sizin için ideal. Ancak eteklerin kabarık olması için gelinliğe ekleme yapmaya gerek yoktur.
Dikkati kalçaya çekmemek için, vücudunuzunbeden kısmını saran süslü, işlemeli korseler sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Kum Saati Vücutlu Gelin Adayları

Vücut yapısı: Tüm vücut ölçüleri orantılı yani omuzlarınız basenlerinizle, göğüsleriniz kalçalarınızla yakın ölçülerde ise...
İşiniz kolay demektir çünkü ne tarz gelinlik giyseniz yakışacak bir vücut yapınız var demektir. Dolayısıyla sırt dekolteleri, kalçaları öne çıkaran vücuda oturan dar modeller seçebilirsiniz. Vücudunuzun avantajlı olan bel kısmını ortaya çıkartacak bel kısmı oturan modeller sizin için uygun olacaktır.

Elma Tipi Vücutlu Gelin Adayları

Vücut yapısı: Göğüs ve kalça, bel ile yakın ölçülerdedir. Vücudun üstü kısmı alt kısmına göre daha geniştir. Dolayısıyla karın ve bel bölgesine dikkat çekmeyecek gelinlik modellerine yönelin. Karın kısmını öne çıakrtacak süs ve detaylardan uzak durun Derin V yaka gelinlikler sizin vücut yapınız için ideal modellerdir. Bel kısmını vurgulayan belden kabaran gelinlik modellerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Yandex.Metrica