28 Ocak 2013 Pazartesi

Boyunuza uygun gece elbisesi seçimi

Herkese merhabalar... Daha önce sizlerle paylaştığımız Vücut tipine göre gece elbisesi seçimi isimli yazımızda belirttğimiz gibi şık olmanın en önemli şartlarından birisi belki de en önemlisi vücudunuzu tanımak ve ona göre elbise seçebilmektir.

Aşağıdaki linke tıklayarak Vücut tipine göre abiye seçimi isimli önceki yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bugün asıl bahsetmek istediğimiz diğer bir konu da boyunuza uygun etek ve elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili.

Eğer kısa boyluysanız midi boy etek ve elbise giymemeniz tavsiye ederiz. Çünkü midi boy elbise ve etekler bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterir. Yok illa giymek istiyorsanız en azından tek renk midi boy elbise tercih etmenizi tavsiye ederiz ki en azından vücudunuz bir kere daha bölünmüş gibi görünmesin ama asıl tavsiyemiz midi boydan uzak durmanız.

Kısa boyluysanız size tavsyemiz mini elbise ve etekler tercih etmeniz yönünde olacaktır. Çünkü mini elbiseler sizleri olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

Uzun boyluysanız mini , midi ya da maksi boy etek ve elbise giymenizde bir sorun yok. Eğer bacaklarınız çok muntazam değilse mini yerine midi ve maksi boy etek ve elbise tercih etmenizde fayda var. 

Resimde gördüğünüz gece elbisesi  iki ayrı kişi tarafından giyilmiş. Aslında çok şık ve zarif bir gece elbisesi olmasına karşın. iki giyen kişinin boy farkı dikkate alındığında aynı elbisenin iki kişide ne kadar farklı göründüğünü görebilirsiniz. Sol taraftaki kişinin boyu kısa olduğu için bu boy elbise onu olduğundan daha kısa göstermiş fakat sağ taraftaki kişinin boyu uzun olduğu için bu boy bir elbise oldukça şık görünüyor. Bu gece elbisesi Romana Keveza isimli bir tasarımcının elbisesi yani oldukça yüksek fiyatlı elbise ama unutulmaması gereken şey çok para harcadığınız elbise değil vücudunuza uyan elbiseyi seçmenin sizi gecenin en şık ismi yapacağıdır.

Boyunuza uygun gece seçimi

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Yandex.Metrica