6 Eylül 2012 Perşembe

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modeli Seçimi


Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modelleri

Best wedding dresses for body type

Hayatınızın en özel günlerinden birisi olan düğününüzde nasıl bir gelinlik seçmeniz gerekir ? Seçim yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorular kafanızda dönüp dolaşıyorsa sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı bilgileri paylaşmak isteriz…


Öncelikle şık ve güzel görünmenin en önemli aşaması kıyafet seçimi yapmadan önce mutlaka vücudunuz tanımanız ve ona göre seçimler yapmanızdır. Bununla ilgili daha önce hazırladığımız yazıya aşağıdaki linke tıklayarak göz atabilirsiniz


Gelinlik seçiminde de aslında bu nokta çok önemlidir. Asla unutulmaması gereken şey güzel görünmek için kusursuz bir vücuda ihtiyacınız olmadığıdır. Önemli olan vücudunuzdaki güzel tarafları vurgulayan ve beğenmediğiniz tarafları da kapatabilen doğru modelleri seçebilmektir.


Basen Kısmınız genişse: Basen kısmınız genişse alt kısmı dar gelinlik modellerinden sakının. Çünkü bu tarz modeller baseninizi tamamen ortaya çıkartcak ve renk itibariyle de beyaz seçilmişse açık renkli olduğu için sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Üstü oturan ve alt kısmı kabarık ya da belin 5-6 parmak aşağısından itibaren genişleyen gelinlik modelleri basenlerinizi kapatacak ve sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Boyunuz Kısaysa: Öncelikle güzel bir topuklu ayakkabı ve yüzünüze uygun bir topuzla boyunuzu şimdiden uzattınız.. Gelelim gelinlik modelinize.. Eğer boyunuz kısaysa belden kesilmiş ya da kabarık etekli modellerden uzak durun. Tek parça görünen düz aşağıya doğru genişleyen ve biraz kuyruklu modelleri tercih etmeniz sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Askılı gelinlik modelleri bedeninizi biraz daha uzun göstermenizi sağlayacaktır. Ayrıca beli yüksek ve etek kısmı A şeklinde inen yani Kraliyet tipi (Empire) gelinlik modelleri ve dik yakalı modeller de sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

Göğüsleriniz büyükse: Eğer doğru modeli seçerseniz bu sizin için bir dezavantaj olmaktan çıkıp avantaj haline gelebilir. Göğüsleriniz büyükse toparlayıcı bir korse ya da korsajlı göğüsleri toparlayan bir beden şart. Dekolte çok fazla olmamak kaydıyla sweetheart olarak bilinen Sütyen yaka bedenler büyük göğüslü gelin adayları için idealdır.

Eğer göğüsleriniz küçükse: İçinize dolgulu çamaşır giyebileceğiniz vücudunuzu yukarı çekecek tarzda sıfır yaka, yuvarlak yaka, kare yaka ya da askılı yaka modeller sizin için uygun olacaktır. Straplez ve V yaka modellerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Eğer uzun boyluysanız: Aslında bir çok gelinlik modeli size uyabilir. Özellikle boy sorununuz olmadığı için biraz da zayıfsanız straplez ve kabarık gelinlikleri çok iyi taşıyabilirsiniz.

Minyon bir yapınız varsa: Eğer minyon bir yapınız varsa kabarık gelinlik modellerinden çok düz inen modeller, Prenses (A-Line) tipi gelinlikler ya da Tüp tipi (Sheath) dediğimiz modeller sizin için uygun olacaktır.

Ayrıca aşağıda yeralan ilginizi çekebilecek linklerin üzerine tıklayarak ilgili sayfalara gidebilirsiniz.

2013 Gece Elbiseleri Abiye Modeller

Pronovias 2013 Abiye Gece Elbiseleri

Pronovias 2013 Kısa Abiye Elbiseleri

Pronovias 2013 Mother of Brides Anne Kıyafetleri

Pronovias 2014 Abiye Gece Elbiseleri

Pronovias Kısa Gece Elbiseleri 2014

Pronovias Fiesta 2014 Gece Elbiseleri

Vakko Wedding Gelinlik Modelleri 2013-2014

Vakko Wedding Gelinlik Modelleri 2012-2013

Yıldırım Mayruk Elbiseleri

Cengiz Abazoğlu 2013 Gece Elbiseleri

İpekyol Gece Elbiseleri

Adil Işık 2013 Night Zoom Gece Elbiseleri

Elie Saab Gece Elbiseleri  2014

Elie Saab Gece Elbiseleri  2013

Rosa Clara 2014 Abiye Gece Elbiseleri 

Koton 2013 Abiye Elbise Modelleri

2013 Oscar Ödülleri Kırmızı Halı Kıyafetleri

Mezuniyet Elbiseleri

Sade Gece Elbiseleri 

2013-2014 En Şık Nişan Elbiseleri Mezuniyet Kıyafetleri

En Şık Dantel Elbise Modelleri 2013

Yeşil Abiye Elbise Modelleri 2013

Kırmızı Abiye Elbise Modelleri 2013

En Şık Gece Elbiseleri Kombinleri

Saks Gece Mavisi  Abiye Modelleri 2013

En Şık Gece Elbiseleri ,Nişan Elbiseleri, Mezuniyet Kıyafetleri

 2013 Gece Elbiseleri

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi

Kilolu Bayanlar İçin Abiye Elbise Modelleri

Beren Saat Elbiseleri Aşkı Memenu Kıyafetleri

 Dizi Kıyafetleri
www.gecekiyafeti.com

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Yandex.Metrica