26 Temmuz 2012 Perşembe

Kilolu Bayanlar İçin Abiye Kıyafet Önerileri


Kilolu bayanlar icin abiye kiyafet onerileri
Kilolu bayanlar icin abiye kiyafet onerileri

Birçok insandan duyarız “ kilolu olduğum için bana hiçbir şey yakışmaz” bu kesinlikle yanlış bir yorumdur. Hatta kilolu bayanların işi aşırı zayıf bayanlardan daha kolaydır. Kilolu olmak şık olmaya engel değildir yeter ki vücudunuzdaki ön plana çıkması gereken ve biraz saklanması gereken kısımlar için uygun gece kıyafetini seçin. 

Şık olmanın en önemli şartlarından birisi vücudumuzu iyi tanımak ve güçlü yönleri ön plana çıkartırken zayıf yönleri biraz olsun saklamaktan geçer. Kilolu bir bayanın vücudunda ön plana çıkartması gereken kısım göğüs kısmı saklanması gereken ise basenler karın ve üst bacaklardır. Derin V yaka kesimli ve göğüs altından açılan uzun şifon gece kıyafetleri üst bedeniniz uzun gösterecek ayrıca basenleriniz karnınız ve bacaklarınızdaki fazla kiloları saklayacağı için sizi olduğunuzdan çok daha ince gösterecektir. Seçeceğiniz modelde dökümlü küçük bir kol veya sade bir bolero koldaki fazla kısımları kapatacak ve zarif bir görüntü verecektir.

Bilinenin aksine bazen drapeler de sizi olduğunuzdan zayıf gösterebilir. Örneğin belin 8-9 parmak aşağısına kadar drapeli ve sonrasında uçuşan bir kıyafet de sizi olduğunuzdan zayıf gösterecektir.Tabi eğer model düzgün çalışılmış ise :) .

Kalçalarınızı kapatan boyda şık abiye bir ceketi bir elbise ile kombinleyebilirsiniz.

Kıyafetinizde fırfır volan gibi sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilecek detayların olmamasına dikkat edin. Ayrıca kumaş seçiminizde büyük desenli bir kumaş seçimi de sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebileceği için daha küçük desenli ya da düz kumaşları tercih edin ( krep, şifon gibi kumaşlar sizin için uygun olacaktır.)
Kemerli ve vücudu saran dar likralı kıyafetlerden uzak durun. Giyeceğiniz kıyafetin altına giyeceğiniz bir korse vücudunuzu toparlayacağı için oluşabilecek defoları oldukça kapatacaktır.

Kilolu insanların hep siyah giymeleri gerektiği gibi yanlış düşünce hakim. Aslında doğru olan şey çok açık renklerden uzak durmak ve daha koyu renkleri tercih etmek şeklinde olmalıdır. Örneğin sarı, bej gibi açık renkli kıyafetler yerine bordo, acı kahve, zümrüt yeşili ve koyu lacivert gibi renkler de en az siyah kadar etkili olacaktır. Ayrıca kıyafetin üst ve alt kısmında zıt renklerin doğru kombinasyonu da sizi olduğunuzdan zayıf gösterebilir.

www.gecekiyafeti.com

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Yandex.Metrica